У среду, 4. октобра 2023. године, Верском добротворном старатељству Епархије нишке „Добри Самарјанин“ уручене су намирнице у виду прехрамбених и хигијенских производа, које је у оквиру акције „Да не буде гладних“ припремило свештенство Архијерејских намесништава топличког и косаничког.

Предаја прикупљених добара одржана је у порти древног прокупачког храма Светог Великомученика Прокопија, а донацију је преузео протонамесник Синиша Никитовић, координатор Верског добротворног старатељства Епархије нишке.

Акција прикупљања намирница за потребите на територији Епархије нишке се наставља, а Верско добротворно старатељство Епархије нишке „Добри Самарјанин“ позива све који су у могућности да узму учешћа у њој.