По благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, а на молбу коју је проследио парох рачански, јереј Вукоје Ђурић, Верско добротворно старатељство Епархије нишке „Добри Самарјанин“ уручило је помоћ породици Сарић из Дегрмена, села у непосредној близини административне линије према Косову и Метохији.

Породицу Сарић из Дегрмена чине бака Милкана и унука Андријана, ученица прве године средње школе, које, стамбено необезбеђене, живе у изнајмљеном простору. Једини извор прихода су им сезонски послови, попут одлазака у бербу воћа и брања печурака у шуми, као и помоћ коју им пружа стриц, и сам финансијски необезбеђен.

Верско добротворно старатељство Епархије нишке стога позива све који су у могућности да помогну породици Сарић, како би могли да воде живот достојан човека, без бојазни за основе егзистенцијалне потребе, као што је то тренутно случај.