У уторак, 20. фебруара 2024. године, координатор Верског добротворног старатељства Епархије нишке „Добри Самарјанин“, протонамесник Синиша Никитовић, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, уручио је благодарницу председнику општине Медвеђа, господину Драгану Кулићу.

Благодарница је уручена у знак захвалности због несебичне љубави приказане у хуманитарним акцијама, које је Верско добротворно старатељство Епархије нишке изводило нарочито на простору ове општине.

По додели, одржан је и састанак са врхом локалне самоуправе, посвећен будућим потенцијалним акцијама које би општина Медвеђа и Верско добротворно старатељство могли заједно да покрену, у продужетку сјајне досадашње сарадње.