Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, Верско добротворно старатељство Епархије нишке „Добри Самарјанин“ покренуло је акцију хуманитарне помоћи мешовитој српско-албанској породици Зећировић из Равне Бање, поред Медвеђе.

Породицу Зећировић чине бака Гордана, син Братислав, снаха Назмија, унучићи Николина и Вук, који болује од аутизма.

Услови у којима живе су више него тешки – трошна кућа без купатила и воде, до које је приступ отежан лошим путем, представља слику сурове реалности у којој Зећировићи егзистирају.

Верско добротворно старатељство Епархије нишке, заједно са општином Медвеђа, спремно је да помогне овој угроженој породици увођењем воде и изградњом купатила, а овом приликом позива и све оне који могу и желе да помогну да узму учешћа у овој великој акцији, како би се Зећировићима обезбедили пристојни услови за живот.

Вашу помоћ можете уплатити на број жиро рачуна Верског добротворног старатељства Епархије нишке „Добри Самарјанин“:

265-4050310001316-72