• Niš, Episkopska 3

Sa blagoslovom Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija, Versko dobrotvorno starateljstvo iz Beograda doniralo je više stotina paketića sa poklonima niškim mališanima. U petak, 4. marta 2022. godine, paketiće su, sa blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa niškog g. Arsenija podelili službenici Pravoslavne Eparhije niške, protođakon Dalibor Midić, upravnik Muzeja crkvenih starina Eparhije niške, i gospodin Božidar Mijailović, koordinator VDS Pravoslavne Eparhije niške.

Paketići su dostavljeni specijalnoj ustanovi „Mara“, kao i OŠ „Radoje Domanović“ u Nišu, dok su predstavnici specijalne škole „Bubanj“ i OŠ „Carica Jelena“ poklone za decu preuzeli u zgradi niške Bogoslovije Sv. Kirila i Metodija.

Ovim poduhvatom nastavlja se humanitarno delovanje naše Svete Crkve. Pravoslavna Eparhija niška blagodari Njegovoj Svetosti na blagoslovu, a beogradskom VDS na dostavljenim paketićima, koji su uneli radost u dečija srca.