Приводи се крају акција Верског добротворног старатељства Епархије нишке „Добри Самарјанин“, под називом „Један слаткиш – један осмех“, која за циљ има прикупљање слаткиша за малишане из потребитих породица, које живе на територији Епархије нишке.

Данас, 11. децембра 2023. године, у порти Саборног храма у Нишу свој допринос акцији Верског добротворног старатељства дали су нишко свештенство и ученици основних и средњих школа из Ниша и околине, помогавши тако да радост дође и на лица деце којој је то највише потребно.

Верско добротворно старатељство Епархије нишке „Добри Самарјанин“ благодари свима онима који су поставили пример братољубља и човекољубља, и позива све оне који су у могућности да узму учешћа у овој, али и свакој наредној акцији коју ова хуманитарна организација Епархије нишке буде организовала у будућности, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.