Благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, Верско добротворно старатељство Епархије нишке „Добри Самарјанин“ је у 2024. години покренуло пројекат ,,ДА НЕ БУДЕ ГЛАДНИХ“. Многе компаније, фирме и установе позване су да се прикључе и да, заједно са својим запосленима, на месечном нивоу издвајају из личних примања по 200 динара, тј. један оброк.

У среду, 3. априла 2024. године, благословом Епископа нишког г. Арсенија потписан је први уговор подршке у реализацији пројекта ,,ДА НЕ БУДЕ ГЛАДНИХ“. Уговор у име запослених Факултета спорта и физичког васпитања Универзитета у Нишу потписао је декан, проф. др Милован Братић, а у име ВДС Епархије нишке уговор је потписао координатор, протонамесник Синиша Никитовић.