У понедељак, 10. јуна 2024. године, у Епархијском двору у Нишу потписан је уговор о донацији организације „Наши Срби“ („Our Serbs”) из Чикага Верском добротворном старатељству Епархије нишке „Добри Самарјанин“, за потребе изградње куће у Нишу за децу која излазе из хранитељских породица.

Уговор су потписали госпођа Кети Фенслоу, оснивач и директор хуманитрне организације „Наши Срби“ из Чикага и Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније, а састанку су присуствовали протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС  „Добри Самарјанин”, као и чланови делегације ХО „Наши Срби“.

Вредност донације је 100.000 долара, а планирано  је да изградња куће у Нишу за младе који са навршених осамнаест година излазе из хранитељских породица, започне у наредним месецима.

Захваљујући донаторима и старању ВДС Епархије нишке „Добри Самарјанин“ у 2023. години на територији Медвеђе изграђено је пет кућа за потребите вишедетне породице, док су ове године обезбеђена средства за још две куће за  ову оштину која слови за најнеразвијенију под окриљем богоспасаване Епархије нишке.