Четвртог октобра 2023. године, позиву Верског добротворног старатељства Епархије нишке „Добри Самарјанин“ на учешће у акцији прикупљања намирница за социјално угрожене „Да не буде гладних“ одазвали су се ученици и професори Економске школе у Нишу.

Прикупљене намирнице, у виду прехрамбених и хигијенских производа, координатору Верског добротворног старатељства, протонамеснику Синиши Никитовићу, уручили су вероучитељ Дамјан Ђорђевић и ученице Економске школе: Кристина Рајковић, Марта Павловић и Јана Милосављевић.

Верско добротворно старатељство Епархије нишке благодари на приложеним средствима и позива и друге да следе пример човекољубља делатно приказаног од стране ђака и професора овог училишта.