У понедељак, 3. октобра 2023. године, у порти храма Вазнесења Господњег у Белој Паланци организовано је уручење прикупљених намирница од стране свештенства и верног народа Архијерејских намесништава пиротског и белопаланачког, а у оквиру акције „Да не буде гладних“, коју је са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија покренуло Верско добротворно старатељство Епархије нишке „Добри Самарјанин“.

Донацију је испред Верског добротворног старатељства Епархије нишке преузео протонамесник Синиша Никитовић, координатор ове хуманитарне организације.

Позивају се још једном сви вољни да учествују у овој акцији прикупљања намирници, како би у предстојећим данима што више помоћи могло да се пружи онима којима је она најпотребнија.