У четвртак, 25. јула 2024. године, са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита нишког г. Арсенија освећени су темељи два нова дома, која ће бити изграђена у Медвеђи у оквиру велике акције Верског добротворног старатељства Епархије нишке „Добри Самарјанин“.

Чин освећења темеља извршили су протонамесник Синиша Никитовић, координатор Верског добротворног старатељства, јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички и јереј Душан Ђорђевић, парох медвеђски, у присуству представника општинских власти и верног народа Медвеђе.

Ово дело представља наставак акције изградње кућа за вишедетне, социјално угрожене породице из Медвеђе, током које је до сада, подсетимо, подигнуто и усељено пет домова. Верско добротворно старатељство Епархије нишке позива све који могу да помогну да узму учешћа, како би се овакви пројекти још брже и успешније реализовали, на корист оних којима је то потребно.